Munkácsy - Iskolánk

Iskolánk neve:

A Miskolci Herman Ottó Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Munkácsy Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Tagiskolája

Intézményünk az ENSZ Nemzetközi Gyermekévében, 1979-ben nyitotta meg kapuit. Az akkor még 20. Sz. Általános Iskola az első tanévét 41 pedagógussal, 644 tanulóval, Szebeni Győző igazgató úr vezetésével kezdte. Dr. Reisz Gyuláné 1994-ben vette át az iskola irányítását, és nyugdíjba vonulásáig állt az intézmény élén. Póczos Barnabás igazgató úr 2000-től irányította kezdetben a Munkácsy Mihály Általános Iskolát, majd 2004-től 2012-ig, nyugdíjazásáig, a Herman Ottó Általános Iskolával integrált intézményt. Iskolánk jelenlegi igazgatója 2012-től Balogné Pálfi Gabriella.

1983-ban indult a néptánc oktatása, szakköri jelleggel, amely 1985-re tánctagozattá nőtte ki magát. Táncos osztályaink felmenő rendszerben kezdték meg működésüket, így már minden évfolyamon van olyan osztályunk, amelyben a tanulók heti négy illetve öt órában néptáncot tanulnak.  A művészetoktatás fejlesztése a népi ének tanszak és a képzőművészeti tanszak kialakításával folytatódott.

1994-ben, az iskola alapításának 15. évfordulóján felvettük Munkácsy Mihály nevét, ezzel is kifejezve, hogy nagy hangsúlyt fektetünk a művészeti nevelésre. A névfelvétel után nem sokkal az alapfokú művészeti iskola címet is megkaptuk, így az iskola neve Munkácsy Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Iskola lett.

Az eltelt évtizedek tapasztalatai bizonyították, hogy a művészeti oktatásban részesülő növendékek és szüleik igénylik, és elismerik ezt a tevékenységünket. Nem művészeket képezünk, hanem a művészeteket értő és szerető fiatalokat nevelünk. A mi iskolánk vonzáskörzetében élő gyermekek számára ez szinte az egyetlen lehetőség képességeik kibontakoztatására.

1989-től folyik iskolánkban a sajátos nevelési igényű gyermekek speciális oktatása kis létszámú osztályokban. Eleinte 1-4. évfolyamokon, napjainkban már felső tagozatban is. A tanulók fejlesztését fő állású logopédusok, gyógypedagógus és fejlesztő pedagógus segíti. Ezekbe az osztályokba beiskolázási körzeten kívülről is érkeznek gyerekek.

A sokévi tapasztalat azt mutatja, hogy speciális képzésük eredményeként sikeresen tudják teljesíteni a normál tantervi követelményeket, és valamennyien továbbtanulnak valamely középiskolában.

Nevelő-oktató munkánkban az emberi kultúra alapértékei: szeretet, igazság, őszinteség, becsület, hazaszeretet, tudás, bátorság, szorgalom, kitartás, tolerancia, pluralizmus és demokrácia igénylése, az emberi méltóság tisztelete meghatározó jellegűek. Iskolánkban a tanulók teljes személyiségének fejlesztése, valamint a tanulók korszerű ismereteinek, képességeinek, készségeinek kialakítása és bővítése a legfontosabb pedagógiai feladat. Nevelőink szellemileg, erkölcsileg és testileg egészséges nemzedéket kívánnak nevelni a ránk bízott gyermekekből.

Comments (0)

    Attach images by dragging & dropping or by selecting them.
    The maximum file size for uploads is MB. Only files are allowed.
     
    The maximum number of 3 allowed files to upload has been reached. If you want to upload more files you have to delete one of the existing uploaded files first.
    The maximum number of 3 allowed files to upload has been reached. If you want to upload more files you have to delete one of the existing uploaded files first.
    Posting as

    Comments powered by CComment